Ana Sayfa | Site Haritası| English
 
 
 
 


Yönetim Kurulu Üyeleri

Sedat Kurucan

Yönetim Kurulu Başkanı
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.
Şirketi temsil ve ilzama müştereken yetkilidir.

1960 Ordu doğumlu olan Kurucan, ilköğrenimini Ordu'da, ortaöğrenimini Bursa Mustafakemalpaşa Ortaokulu'nda, lise öğrenimini Çanakkale-Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesi'nde tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi 'nden Makine Mühendisi olarak 1982 yılında mezun olmuştur. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi'nde gaz türbinleri üzerine master yapmıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir Uçak Motor Bakım Fabrikasında altı yıl çalıştı. Eskişehir TUSAŞ F16 Motor Fabrikasında 11 yıl Kontrat ve Kalite Yönetimi konularında ABD Savunma Bakanlığı uhdesinde çalışıp 1999 yılında emekli olmuştur. 1999'dan itibaren İhlas Holding grup şirketlerinden, İhlas Pazarlama ve İhlas Ev Aletleri'nde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş olup, halen İhlas Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce ve temel Fransızca bilmektedir.

Ayrıca İhlas Holding A.Ş., Bisan A.Ş., Bisiklet Pazarlama A.Ş. ve İhlas Pazarlama A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Dr. Ömer Şaban Kamber

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür
30.04.2018 tarihine kadar üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.
Şirketi temsil ve ilzama müştereken yetkilidir.

1965 Siirt doğumlu olan Dr. Kamber, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde makine mühendisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde bitiren Kamber, 2008 yılında Marmara Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamış, 2012 yılında ise Yrd. Doç. Dr. unvanını almıştır. Dr. Kamber, İhlas Ev Aletleri’nin çeşitli birimlerinde görev almış, Ar-Ge Müdürü ve Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Bazı özel ve devlet üniversitelerinde Öğretim Üyesi olarak ders veren Dr. Kamber, halen İhlas Ev Aletleri’nde Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Bilimsel çalışmaları, ulusal ve uluslararası patentleri, uluslararası makaleleri ve bildirileri bulunan ve SCI dergilerinde hakemlik de yapan Dr. Kamber’in yürüttüğü projeler, 2013 yılında uluslararası Reddot tasarım ödülüne, 2014 yılında da Design Turkey ‘’İyi Tasarım Ödülü”ne, 2015 yılında ise uluslararası GOOD DESIGN ve 2016 yılında ise yine uluslararası ICONIC Tasarım ödüllerine layık görülmüştür. Dr. Kamber, İngilizce ve Makedonca bilmektedir.

 


Mehmet Küsmez

Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali işlerden Sorumlu Murahhas Aza
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak olan Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.
Şirketi temsil ve ilzama müştereken yetkilidir.

1970 Karabük doğumlu olan Küsmez, ilk orta ve lise öğrenimini Karabük'te tamamlamış olup, 1987 Karabük Demir Çelik Lisesi mezunudur. Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Muhasebe-Finans Bölümünden mezun oldu. 1988 yılında Türkiye Gazetesi Sirkeci Satış ve Dağıtım Bürosu'nda çalışmaya başlamıştır. 1990 yılından bu yana İhlas Ev Aletleri'nde çalışmakta olup, Muhasebe, Finans ve Planlama Departmanlarında orta ve üst kademe yöneticilik görevlerinde bulunan Küsmez, 2001 yılından bu yana Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır. Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Murahhas Aza, Genel Müdür Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Küsmez, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) ve TOBB Türkiye Dayanıklı Tüketim Meclisi Üyesidir. Ayrıca Detes Enerji Üretim A.Ş., Bisiklet Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. ve Bisan Bisiklet Moped Oto. San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

 

H. Alev Volkan

Yönetim Kurulu Üyesi - Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyesi
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.

1952 yılında İstanbul’da doğan H.Alev Volkan, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. 1970-1976 yılları arası Haseki Hastanesi personel servisinde memur olarak çalıştı. 1976-1994 yılları arası Penyelüks Hasan Gürel Kombine Tekstil İşletmeleri A.Ş.’nde Maliyet Muhasebesi Şefi ve sonrasında Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılı Şubat ayında istifa ederek, İhlas Holding A.Ş. de göreve başlamıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sertifikalarına sahip olan H.Alev Volkan halen aynı şirkette Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.


A.Murat Memioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye - Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi
Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.

9 Şubat 1977, İstanbul doğumlu olan Murat Memioğlu Denizli Anadolu Lisesi, İzmir Y. Fen Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği mezunu olup 16 yıldır CRM, ERP, E-ticaret, internet ve intranet uygulamaları, veri madenciliği ve çeşitli finans sistemleri entegrasyonları projeleri geliştirmektedir. Bilişim sektöründe muhtelif firmalarda ve birçok projede yöneticiliklerde bulunmuş olup hali hazırda sektörün önde gelen bir e-ticaret şirketinde BT yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Murat Memioğlu iyi derecede İngilizce ve giriş seviyesinde Almanca bilmektedir.


Salman Çiftçi

Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye - Denetim Komitesi Üyesi
Denetim Komitesi Başkanı
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.

1971 yılında Sivas’da doğan Salman Çiftçi , 1989 yılında girdiği Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1993’da mezun oldu. Aynı Yıl İhlas Holding A.Ş.’de Bankalar Muhasebesinde Sorumlu Muhasebe Elemanı Olarak i olarak çalışma hayatına adım atan Çiftçi, 1996 yılında BKR Işık Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş:’inde Vergi Denetçisi olarak geçti.1997 yılında buradaki Görevinde ayrılarak İhlas Hayat Sigorta A.Ş inde sırası ile Muhasebe Müdür Yardımcılığı ve Muhasebe Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2004 Yılında bu görevinde ayrılarak yabancı ortaklı JFK HOSPITAL isimli hastanede Mali İşler Müdürü olarak görev aldı. Bu görevinde 2011 yılında ayrılarak yine yabancı ortaklı Alman Hastaneler Grubunda Muhasebe Grup Müdürü olarak görev başlayan çiftçi halen bu görevini yürütmektedir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesi unvanı ve Yeni TTK ve KOBİ UFRS ile ilgili sertifikaları bulunan çiftçi evli ve iki çocuk sahibidir.


Mehmet Remzi Esen

Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye - Denetim Komitesi Üyesi
Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı
30.04.2015 tarihinde üç yıl süre ile ve üçüncü yılın sonunda yapılacak Genel Kurul'a kadar seçilmiştir.

1956 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Remzi Esen, 1980 yılında Ticaret Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Döner Sermaye Saymanlığında çalıştı. 1986 yılında Türkiye Gazetesi Ansiklopedi Teknik Servisi’nde görev aldı. 1998 yılında Türkiye Gazetesi Teknik Servisi’nde çalıştı. 2001 yılında emekliliğe ayrıldı.

info@iea.com.tr Copyright © 2005 Tel: (212) 875 35 62