SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ

Şirketimiz; yaşam kalitesini iyileştirmek amacına ulaşmak, ekonomik gelişmeye destek verme ve çalışmalarında kanunlara, çevreye, tüketiciye, kamu sağlığına uygun düzenlemeler ile etik ilkelere uymaya özen göstermektedir. Şirketimizde çocuk işçi çalıştırılmamakta, her türlü zorlayıcı ve baskı altında çalıştırma engellenmekte, işe alma ve çalıştırma süreçlerinde ayrımcılık yapılmamaktadır.

Şirketimiz çevre ile ilgili konularda zarar oluşmadan önleyici yaklaşımı desteklemektedir.

Şirketimiz çevreye, bulunduğu bölgeye ve genel olarak kamuya yönelik sosyal çalışmaları takip etmekte, uygun projelere destek vermeyi ve öncülük yapmayı öngörmektedir.

Şirketimizde, Ambalaj Atıkları Yönetmeliği kapsamında atıklar kaynağında ayrıştırılmakta olup ambalaj atıkları lisanslı firmalara verilmek suretiyle değerlendirilmektedir.

Şirketimizin, daha etkin bir çevre sorumluluğunun yaygınlaştırılması, ambalaj atıklarının kaynağında azaltılması, ambalaj atıklarının ayrı toplanması, geri kazanımı, geri dönüşümü, çevre sorunları ve çevre duyarlılığının geliştirilmesiyle ilgili olarak kamuoyunu bilinçlendirmek; geri kazanım konusunda projeler geliştirmek ve eğitim faaliyetleri yapmak için; TÜKÇEV(Tüketici ve Çevre Vakfı İktisadi İşletmesi) ile ambalaj atığı belgelendirme sözleşmesi bulunmaktadır.

IHEVA, sürdürülebilirlik ve çevre çalışmalarının önemini myclimate Türkiye ile arttırmakta. IS0 14064 standardı kapsamında gerçekleştirilen Kurumsal Karbon Ayak İzi raporu ile firma, çevresel etkisinin azaltımı için en önemli adım atmış oldu. Entegre kalite yönetim sistemi kurulması hedefiyle birçok kalite standardını bünyesine dahil etmek için yoğun çalışmalar yürüten İhlas Ev Aletleri, bu yıl ilk olarak karbon ayak izini raporladı. Bununla birlikte, bu veriler CDP (Karbon Saydamlık Projesi) kapsamında ilk olarak bu sene raporlanarak katılımda bulunuldu. Çevre bilinci yüksek üretim anlayışı ile yükselen kalite değerini işletme stratejisine entegre eden IHEVA ve myclimate çalışmaları devam edecek.

Dönem içinde çevreye verilen herhangi bir zarar bulunmamaktadır. Yine şirketimize ilişkin çevresel etki değerlendirme raporu gerektiren bir durum bulunmamaktadır.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.