İhlas Ev Aletleri

Yönetim Kurulu

Sedat Kurucan
Yönetim Kurulu Başkanı

1960 Ordu doğumlu olan Kurucan, İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi 'nden Makine Mühendisi olarak 1982 yılında mezun olmuştur. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi'nde gaz türbinleri üzerine master yapmıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir Uçak Motor Bakım Fabrikasında ve Eskişehir TUSAŞ F16 Motor Fabrikasında Kontrat ve Kalite Yönetimi konularında görev yapmış olup, 1999 yılında emekli olmuştur. 1999'dan itibaren İhlas Holding grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce ve temel Fransızca bilmektedir.

Dr. Ömer Şaban Kamber
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

1965 Siirt doğumlu olan Dr. Kamber, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde makine mühendisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde bitiren Kamber, 2008 yılında Marmara Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamış, 2012 yılında ise Yrd. Doç. Dr. unvanını almıştır. Dr. Kamber, İhlas Ev Aletleri’nin çeşitli birimlerinde görev almış, Ar-Ge Müdürü ve Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Bazı özel ve devlet üniversitelerinde Öğretim Üyesi olarak ders veren Dr. Kamber, halen İhlas Ev Aletleri’nde Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Bilimsel çalışmaları, ulusal ve uluslararası patentleri, uluslararası makaleleri ve bildirileri bulunan ve SCI dergilerinde hakemlik de yapan Dr. Kamber’in yürüttüğü projeler, uluslararası alanda 2013 yılında Reddot tasarım ödülüne, 2014 yılında da Design Turkey ‘’İyi Tasarım Ödülü”ne, 2015 yılında GOOD DESIGN, 2016 yılında ICONIC, 2017 yılında A Design ve 2018 yılında German Design tasarım ödüllerine layık görülmüştür. Dr. Kamber, İngilizce ve Makedonca bilmektedir. Ayrıca İhlas Holding grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Küsmez
Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali işlerden Sorumlu Murahhas Aza

1970 Karabük doğumlu olan Küsmez, Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Muhasebe-Finans Bölümünden mezun oldu. 1988 yılından itibaren İhlas grubunun çeşitli kademelerinde görev almıştır. 1990 yılından bu yana İhlas Ev Aletleri'nde çalışmakta olup, Muhasebe, Finans ve Planlama Departmanlarında orta ve üst kademe yöneticilik görevlerinde bulunan Küsmez, 2001 yılından bu yana Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır. Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Murahhas Aza, Genel Müdür Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir. Küsmez, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve TOBB Türkiye Dayanıklı Tüketim Meclisi Üyesidir. Ayrıca İhlas Holding grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

H. Alev Volkan
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ mezunu olan Volkan, 1970-1976 yılları arası Haseki Hastanesi personel servisinde memur olarak çalışma hayatına başladı. 1976-1994 yılları arası Penyelüks Hasan Gürel Kombine Tekstil İşletmeleri A.Ş.’nde Maliyet Muhasebesi Şefi ve sonrasında Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılı Şubat ayında istifa ederek, İhlas Holding A.Ş. de göreve başlamıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sertifikalarına sahip olan Volkan halen aynı şirkette Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hüsnü Kurtiş
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1953 Niğde doğumlu olan Kurtiş, Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1975 yılında mezun olmuştur. Emekli olan Kurtiş, özel sektörde İnsan kaynakları müdürü ve mali işler müdürü olarak görev yapmıştır.

Ziya Burcuoğlu
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1942 yılında Gönen’de doğan Burcuoğlu, yükseköğrenimini Harp Akademilerinde tamamlayarak Kurmay Yüzbaşı olmuştur. Daha sonra Fransa Paris harp akademilerinde de eğitim alan Burcuoğlu, Tunus’ta ilk askeri ateşeliğin açılışında görev almıştır. Silahlı Kuvvetler uhdesinde muhtelif görevler almış olup, Kurmay Albay rütbesinde iken emekli olmuştur. Bugüne kadar yayınlanmış birçok tarihi konular üzerinde kitabı bulunmaktadır.

Hüseyin Hüsnü Gündüz
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1947 yılında Bingöl-Kiğı doğumlu olup, yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlamıştır. Akademik hayatına 1973 yılında başlayan Gündüz birçok üniversitede öğretim üyeliği yapmış olup, son olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Rektörlük yapmıştır. İhlas Holding A.Ş. de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.