Yönetim Kurulu

Sedat KURUCAN
Yönetim Kurulu Başkanı


1960 yılında Ordu’da doğan Sedat Kurucan, İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesinden makine mühendisi olarak 1982 yılında mezun oldu. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde gaz türbinleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir Uçak Motor Bakım Fabrikası’nda ve Eskişehir TUSAŞ F16 Motor Fabrikası’nda kontrat ve kalite yönetimi konularında görev yaptı.

1999’dan itibaren İhlas Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmakta olan Sedat Kurucan, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

İhlas Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bekir EREN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

1956 yılında Balıkesir’de doğan Bekir Eren, 1980 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Eren, 1980-1984 yılları arasında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Tekstil Makinaları Fabrikası’nda üretim planlama ve stok kontrol mühendisi olarak çalıştı. 1984-1992 yılları arasında Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nde APK Daire Başkanlığı’nda çalışmaya başlayan Eren, bilgi işlem müdürlüğü ve daire başkanlığı görevlerini üstlendi.

İhlas Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.

Mahmut Kemal AYDIN
Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali işlerden Sorumlu Murahhas Aza


1957 yılında Kastamonu’da doğan Mahmut Kemal Aydın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

1976-1982 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Döner Sermaye Saymanlığında genel muhasebe şefi, 1985-1989 yılları arasında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulunda iş müfettişi olarak görev yaptı. 1989 yılında İhlas Holding A.Ş.’de çalışmaya başlayan Aydın, 1993-1994 yıllarında İhlas Holding A.Ş.’nin halka açılma çalışmalarında yer aldı. 1998-2015 tarihleri arasında İhlas Holding A.Ş.’de mali işlerden sorumlu yönetim kurulu murahhas üyesi ve genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

Mahmut Kemal Aydın, İhlas Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görevini sürdürmektedir.

H. Alev VOLKAN
Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan H. Alev Volkan, 1970-1976 yılları arasında Haseki Hastanesi personel servisinde memur olarak çalışma hayatına başladı.

1976-1994 yılları arasında Penyelüks Hasan Gürel Kombine Tekstil İşletmeleri A.Ş.’de maliyet muhasebesi şefi ve sonrasında muhasebe müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılında bu görevinden ayrılan Volkan, İhlas Holding A.Ş.’de göreve başladı.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sertifikaları sahibi H. Alev Volkan, İhlas Grubu şirketlerinde yatırımcı ilişkileri bölüm yöneticisi ve kurumsal yönetim komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü GÜNDÜZ
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1947 yılında Bingöl-Kiğı doğumlu olan Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı.

Akademik hayatına 1973 yılında başlayan ve birçok üniversitede öğretim üyeliği yapan Gündüz, son olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde rektörlük yaptı.

Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, İhlas Grubu şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevini yapmaktadır.

Prof. Dr. Resul İzmirli
Bağımsız Yönetim Kurulu Üye Adayı
 
1946 yılında İzmir’de doğan Resul İzmirli, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı ve aynı üniversitede ekonomi ve işletme bölümünde asistan olarak çalıştı. Doktora çalışmaları için Almanya’ya giden İzmirli, Giessen-Justus-Liebig Üniversitesinde kooperatif organizasyonları konusunda doktora yaptı. İzmirli, 1981 yılında yardımcı doçent, 1992 yılında doçent, 2009 yılında ise profesör oldu.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bölüm başkanı olan ve birçok uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri bulunan Prof. Dr. Resul İzmirli, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Prof. Dr. Resul İzmirli İhlas Grubu şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevini yapmaktadır.
 
Mehmet Halit Selçuk
Bağımsız Yönetim Kurulu Üye Adayı
 
1944 yılında Niğde’de doğan Mehmet Halit Selçuk, yükseköğrenimini Kara Harp Akademisinde tamamlayarak Yüzbaşı olduktan sonra Silahlı Kuvvetler uhdesinde muhtelif görevler alarak Albay rütbesinde iken 1996 yılında emekli oldu.
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.