İhlas Ev Aletleri

Yönetim Kurulu

Sedat Kurucan
Yönetim Kurulu Başkanı

1960 Ordu doğumlu olan Kurucan, İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi 'nden Makine Mühendisi olarak 1982 yılında mezun olmuştur. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi'nde gaz türbinleri üzerine master yapmıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir Uçak Motor Bakım Fabrikasında ve Eskişehir TUSAŞ F16 Motor Fabrikasında Kontrat ve Kalite Yönetimi konularında görev yapmış olup, 1999 yılında emekli olmuştur. 1999'dan itibaren İhlas Holding grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce ve temel Fransızca bilmektedir.

Bekir Eren
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

1956 Balıkesir doğumlu olan Eren, 1980 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 1980-1984 yılları arasında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Tekstil Makinaları Fabrikası'nda Üretim Planlama ve Stok Kontrol Mühendisi olarak çalışmıştır. 1984-1992 yılları arasında Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları (SEKA) Genel Müdürlüğü'nde APK Daire Başkanlığı'nda çalışan Eren, Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Daha sonra İhlas Holding'de ve Grup şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 17.11.2020 tarihinde İhlas Ev Aletleri A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanmıştır.

Mahmut Kemal Aydın
Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali işlerden Sorumlu Murahhas Aza

1957 yılında Kastamonu’da doğan M. Kemal Aydın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olmuştur. 1976-1982 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Döner Sermaye Saymanlığı’nda Genel Muhasebe Şefi, 1985-1989 yılları arasında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nda İş Müfettişi olarak görev yapmıştır. 1989 yılında İhlas Holding’te çalışmaya başlayan Aydın, 1993-1994 yıllarında İhlas Holding A.Ş.’nin halka açılma çalışmalarında yer almıştır. 1998 – 2015 tarihleri arasında İhlas Holding Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Mahmut Kemal Aydın, 24 Aralık 2015 tarihi itibariyle İhlas Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

H. Alev Volkan
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ mezunu olan Volkan, 1970-1976 yılları arası Haseki Hastanesi personel servisinde memur olarak çalışma hayatına başladı. 1976-1994 yılları arası Penyelüks Hasan Gürel Kombine Tekstil İşletmeleri A.Ş.’nde Maliyet Muhasebesi Şefi ve sonrasında Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı. 1994 yılı Şubat ayında istifa ederek, İhlas Holding A.Ş. de göreve başlamıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sertifikalarına sahip olan Volkan halen aynı şirkette Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hüsnü Kurtiş
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1953 Niğde doğumlu olan Kurtiş, Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1975 yılında mezun olmuştur. Emekli olan Kurtiş, özel sektörde İnsan kaynakları müdürü ve mali işler müdürü olarak görev yapmıştır.

Ziya Burcuoğlu
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1942 yılında Gönen’de doğan Burcuoğlu, yükseköğrenimini Harp Akademilerinde tamamlayarak Kurmay Yüzbaşı olmuştur. Daha sonra Fransa Paris harp akademilerinde de eğitim alan Burcuoğlu, Tunus’ta ilk askeri ateşeliğin açılışında görev almıştır. Silahlı Kuvvetler uhdesinde muhtelif görevler almış olup, Kurmay Albay rütbesinde iken emekli olmuştur. Bugüne kadar yayınlanmış birçok tarihi konular üzerinde kitabı bulunmaktadır.

Hüseyin Hüsnü Gündüz
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1947 yılında Bingöl-Kiğı doğumlu olup, yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlamıştır. Akademik hayatına 1973 yılında başlayan Gündüz birçok üniversitede öğretim üyeliği yapmış olup, son olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Rektörlük yapmıştır. İhlas Holding A.Ş. de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.